امام حسن عسکری
شادمانی کردن نزد ادم غمگین از بی ادبی است.

سلام دخترای خوبم سعی کنید یک بار از روی کتاب کار فارسی مرور کنید و 19 تا کلمه که به نظرتان مشکل میرسد را  یاداشت وشماره گذاری کنید.تاريخ : شنبه سی ام دی ۱۳۹۱ | 19:27 | نویسنده : خاکسار |

22 بهمن 1357 شمسی، سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و سقوط رژیم 2500 ساله شاهنشاهی

از هفدهم تا 22 بهمن 57، ایران یکی از دوره های استثنایی تاریخ سیاسی جهان را گذرانید. در این ایام، دو دولت در یک مرکز و بدون هیچ گونه مرزبندی مواجه بودند. دولتی که پشتوانه و عامل مشروعیت خود را از دست داده و از قدرت نظامی محروم گشته و با انقلابی عظیم روبرو بود. و دولتی دیگر متکی به رهبری انقلاب توده های میلیونی مردم که به جای قدرت نظامی، تنها به ارتش مردم وابستگی داشت. با وسعت یافتن دامنه های انقلاب، قرار بر این شد که سران ارتش پهلوی، دست به کودتا زده و با به دست گرفتن قدرت، انقلاب مردمی را سرکوب سازند. از این رو از ساعت چهار بعداز ظهر روز 21 بهمن 57، حکومت نظامی اعلام شد.

پس از اعلان حکومت نظامی، حضرت امام خمینی (ره) اعلام کرد که مردم به حکومت نظامی اعتنایی نکنند. مردم نیز همچنان به یورش خود به مراکز دولتی و نظامی و انتظامی ادامه دادند و تقریباً تمام این مراکز با اندک درگیری و مقاومت، تسخیر شد و به دست مردم افتاد. این درگیری ها در روز بعد نیز به شدت ادامه یافت و در این روز هزاران زن و مرد و پیر و جوان، هر یک به اندازه توان خود برای سرنگونی نهایی رژیم ظلم و جور، کوشش کردند. آنها با سنگربندی در خیابان ها، سینه سپر کردن در برابر تانک ها و با فداکاری و جانفشانی، انقلاب را به پیروزی رساندند. نه فقط در تهران، بلکه در تمامی شهرهای ایران، درگیری مردم با بقایای رژیم شاه جریان داشت. هنگامی که خبر حرکت نیروهای نظامی از شهرهای مختلف ایران به سمت تهران برای سرکوب قیام مردم پخش شد، مردم شهرهای مسیر به درگیری با نیروهای نظامی پرداختند و با بستن راه، مانع حرمت آنها به سمت تهران شدند. برخی از فرماندهان رده بالای ارتش در این درگیری ها به دست مردم کشته شدند تا سرانجام، ارتش، بی طرفی خود را اعلام کرد.

روز سرنوشت فرا رسید و در 22 بهمن 1357، نظام پوسیده ستمشاهی فرو ریخت و ریشه های فاسد دودمان سیاه پهلوی از این کشور اسلامی کنده شد. مبارزه پانزده ساله ملت مسلمان ایران به رهبری امام خمینی (ره) به ثمر رسید و با سرنگونی نظام 2500 ساله شاهنشاهی، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران پیروز گردید.

 

وقایع سال ۱۳۵۷ خورشیدی

در روزهای نهم و دهم فروردین مردم یزد طی اعتراضاتی که به خشونت کشیده شد خواستار آزادی زندانیان سیاسی و بازگشت رهبران انقلاب (در راس آن‌ها سید روح‌الله خمینی) شدند. در پی اوج‌گیری تظاهرات و درگیریهای مردم با عوامل رژیم پهلوی ‎‎، در تاریخ ۲۵ اردیبهشت دولت جمشید آموزگار به مأمورین نظامی و انتظامی در برابر آشوبها دستور شدت عمل داد.

به مناسبت سالگرد ۱۵ خرداد در تهران و شهرستانها تعطیل و اعتصاب سراسری اعلام گردید. و در ۲۱ مرداد همان سال درگیری خونین در اصفهان و اعلام حکومت نظامی در این شهر که توسط فرماندار نظامی شهر به اجرا درآمد. در بیست و پنجم مرداد ماه توسط دولت جمشید آموزگار، حکومت نظامی اعلام شد و در ۲۸ مرداد آتش سوزی در سینما رکس آبادان رخ داد. (که مصببان اصلی این حادثه مذهبیون طرفدار سید روح‌الله خمینی بودند)

در ۵ شهریور ماه دولت جمشید آموزگار سقوط کرده و دولت شریف امامی تشکیل شد.سرانجام در تاریخ ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ که بعدها به جمعه سیاه مشهور شد، راهپیمایی و اعتراضات مردم در میدان ژاله (شهدای فعلی) تهران به خشونت کشیده شد و عده زیادی کشته و مجروح شدند.

در ۲ مهر منزل خمینی در عراق توسط پلیس این کشور محاصره گردید و یک روز پس از آن حزب رستاخیز که توسط حکومت پهلوی تأسیس شده بود منحل گردید. به دلیل افزایش فشارها در عراق خمینی در دهم مهر تصمیم به ترک این کشور و ورود به کویت گرفت، اما دولت کویت به وی مجوز ورود نداد. و در روز سیزدهم همان ماه در پی جلوگیری از ورود سید روح‌الله خمینی به کویت و جلوگیری دولت عراق از بازگشت وی به نجف، با تقاضای دولت وقت شاهنشاهی، خمینی به فرانسه تبعید شد. روح‌الله خمینی از پاریس به دهکده نوفل لوشاتو تغییر مکان داد.

 

خمینی در احاطهٔ خبرنگاران

در روز ۱۹ مهر اعتصاب کارکنان مطبوعات در سراسر کشور آ‎غاز گردید و ده روز پس از آن کارکنان صنعت نفت اعتصاب نمودند.

آیت‌الله طالقانی در ۸ آبان (یکی از رهبران انقلاب) از زندان آزاد شد و دو روز بعد ارتش کنترل تأسیسات نفتی کشور را در دست گرفت. در ۱۳ آبان تظاهرات دانش‌آموزان و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران به خشونت کشیده شد.

 

روح‌الله خمینی رهبر انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷

در ۲۳ دی به دستور آیت‌الله خمینی شورای انقلاب تشکیل گردید و در ۲۶ دی محمدرضا شاه پهلوی ظاهراً به منظور معالجات پزشکی کشور را ترک کرد و دیگر به ایران بازنگشت. بعدها این روز را در تقویم ایران به‌عنوان روز فرار شاه نامیدند. وی در آخرین مصاحبه خود در خاک ایران (در فرودگاه مهرآباد) چنین گفت:محمد رضا پهلوی: یک مدتی است که احساس خستگی می‌کنم و احتیاج به استراحت، ضمنا هم گفته بودم تا خیالم راحت بشود و دولت مستقر بشود بعد مسافرت خواهم کرد.

خبرنگار:اعلی حضرت چه مدت در مسافرت خواهند بود؟

محمد رضا پهلوی: بستگی به حالت مزاجی من می‌توانم بگویم دارد.

خبرنگار:نخستین نقطه‌ای که اعلی حضرت تشریف فرما می‌شوند کجا خواهد بود؟

محمد رضا پهلوی: فکر می‌کنم به آسوان (مصر) برای استراحت برویم و اولین نقطه اقامت ما در آسوان خواهد بود.

در ۳ بهمن شورای سلطنت که برای حفظ نظام سلطنتی در ایران تشکیل شده بود منحل گردید و در فاصله دو روز پس از آن دولت بختیار به منظور جلوگیری از حضور خمینی در کشور به مدت سه روز فرودگاه‌های کشور را بسته اعلام کرد. اما در ۹ بهمن فرودگاه مهرآباد بازگشایی شد.

در تاریخ ۱۲ بهمن خمینی پس از پانزده سال تبعید وارد ایران شد و فرمانداری نظامی بر اثر فشار مردم راه‌پیمایی و تظاهرات را برای ۳ روز آزاد اعلام کرد.(مقاله مرتبط: بازگشت آیت‌الله خمینی به ایران)

 

آیت‌الله خمینی در فرودگاه مهرآباد از هواپیما پیاده می‌شود

نظامیان مستقر در تلویزیون به طور ناگهانی پخش مراسم استقبال را قطع کردند و خمینی در بهشت زهرا حضور یافت و ضمن ادای احترام به شهدای انقلاب به سخنرانی پرداخت.

 

مسیر تقریبی آیت‌الله خمینی از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا (قبرستان اصلی تهران)

در ۱۶ بهمن بختیار گفت: هر کس اکثریت داشت حکومت می‌کند. اما آیت‌الله طالقانی گفت: ما رهبران اسلامی داعیه حکومت نداریم. روز بعد بر اساس پیشنهاد شورای انقلاب، خمینی دولت موقت را به مردم معرفی نمودند و دولت موقت به ریاست مهندس مهدی بازرگان تشکیل گردید. در ۱۹ بهمن نیروی هوایی ارتش با آیت‌الله خمینی پیمان بستند و[۸] یک روز پس از آن طرفداران قانون اساسی با تجمع در استادیوم امجدیه (شهید شیرودی‌) دست به تظاهرات زدند. و در ساعت ۹ شب سربازان گارد شاهنشاهی به پادگان نیروی هوایی در شرق تهران (خیابان دماوند) حمله نمودند. در ۲۱ بهمن دولت بختیار زمان حکومت نظامی را افزایش داده و حکومت نظامی را از ساعت ۴ بعدازظهر اعلام نمود. روح‌الله خمینی دستور شکستن زمان حکومت نظامی و حضور مردم در خیابان‌ها را صادر نمود. و در ۲۲ بهمن با اعلام بی‌طرفی تمامی نیروهای نظامی، سرانجام حکومت سلطنتی ایران (پهلوی) پس از ۵۷ سال سقوط کرد.

در ۹ اسفند بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در ایران تأسیس شد که به موجب فرمان روح‌الله خمینی، تمام اموال منقول و غیر منقول سلسله پهلوی و مقامات اسبق لشکری و کشوری، در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفت. بختیار در پیام تلفنی به مدرسه با امیر انتظام سخن گفت و تاکید کرد که بعد از ظهر برای دادن استعفا به ملاقات مهندس بازرگان می‌رود. در ۱۰ اسفند آیت‌الله خمینی تهران به مقصد قم ترک کرد ولی ۱۱ ماه بعد به علت بیماری قلبی در ۲ بهمن ۱۳۵۸ به تهران بازگشت. مدیر عامل شرکت نفت اعلام داشت واژه کنسرسیوم از فرهنگ ایران حذف می‌شود. در اواخر اسفند کمیته امداد (یکی از نهادهای انقلابی) به دستور خمینی به منظور انجام امور عام‌المنفعه تشکیل شد. در سرمای سخت و بارش برف هزاران زن در تهران تظاهراتی به مناسبت روز زن بر پا داشتند که در عمل به تظاهرات ضد حجاب تبدیل شد. این تظاهرات که در دانشگاه تهران بر پا شده بود و به پیشنهاد سخن رانان به راهپیمایی انجامید؛ اما در میدان ولی‌عصر گروهی از مردان و زنان مسلمان راه را بر راهپیمایان که عموماً بی حجاب بودند بستند و کار به زد و خورد کشید.

 

آماری از برخوردهای بین ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ تا ۳۰ خرداد  ۱۳۶۰  

آشوب‌های شهری ۳۲۱ مورد، این آشوب‌ها خشونت‌هایی از درگیری در یک تجمع چند نفره با یکی دو زخمی تا خشونت‌های دامنه‌دار چند هفته‌ای مانند آشوب‌های مربوط به حزب خلق مسلمان یا انقلاب فرهنگی با دهها کشته و زخمی را شامل می‌شوند.

حمله به کتابخانه‌ها، کتابفروشی‌ها، دفاتر مطبوعاتی، مراکز فروش نشریات و مراکز دولتی ۱۲۹ مورد.

ترور، ۸۰ مورد.

بمب گذاری، ۵۷ مورد این بمب گذاری‌ها غیر از دهها مورد بمب گذاری خوزستان است که به‌وسیله دولت عراق و با به کارگیری مزدوران محلی صورت پذیرفته و تعداد آنها از خرداد تا نیمه آبان سال ۱۳۵۸ بالغ بر ۴۵ مورد است.

به این‌ها باید سه جنگ قومی بزرگ در کردستان، گنبد کاووس و خوزستان را که منجر به دخالت ارتش شدند، اضافه کرد تا مجموعا در اندکی بیش از ۲۸ ماه تعداد خشونت‌ها به ۵۹۰ مورد برسد و رقم بی سابقه‌ای را از نظر تعداد، گستره و تنوع اشکال خشونت ورزی درتاریخ معاصر ایران به ثبت برساند.تاريخ : شنبه سی ام دی ۱۳۹۱ | 15:17 | نویسنده : مهماندوست |

ماه ربیع الاول آغاز شده است؛ ماهی که در آن حوادث تاریخی مهمی اتفاق افتاده است که از آن جمله، حادثه مهم و تاریخی لیلة المبیت، هجرت حضرت محمد صلی الله علیه و آله از مکه به مدینه، ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق علیه السلام، ازدواج حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم با حضرت خدیجه علیها السلام، آغاز امامت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه و هلاکت یزید بن معاویه از جمله حوادث فرخنده این ماه است.

همچنین غزوه بنی نضیر در سال چهارم هجری، صلح امام حسن مجتبی علیه السلام با معاویه در سال ۴۱ قمری، شهادت حضرت امام حسن عسگری علیه السلام در سال ۲۶۰ قمری، واقعه احراق مکه در هنگام جنگ یزید با عبدالله بن زبیر در سال ۶۴ قمری، حادثه صاحب زنج و قتل ۳۰۰ هزار نفر از مردم بصره به دست موفق عباسی در سال ۲۵۸ از دیگر حوادث مهم ماه ربیع الاول است.

وقایع ماه ربیع‏ الاول:
۱- خارج شدن پیامبر اعظم از مکه و مخفی شدن آن حضرت در غار ثور در آغاز ربیع الاول.
۲- رهسپار شدن پیامبر (ص) به سوی مدینه و آغاز هجرت آن بزرگوار به آن شهر.
۳- ارتحال امام حسن عسگری در سن ۲۸ سالگی در سال ۲۶۰ ه.ق‏
۴- آغاز امامت حضرت بقیة اللَّه اعظم در نهم ربیع الاول سال ۲۶۰ ه.ق‏
۵- ازدواج پیامبر (ص) با حضرت خدیجه «ام المومنین» در دهم ربیع الاول.
۶- وفات عبدالمطلب در دهم ربیع الاول.
۷- ورود پیامبر اعظم به مدینه در دوازدهم ربیع الاول.
۸- میلاد پیامبر اکرم (ص) در سال عام‏الفیل در هفدهم ربیع الاول.

 تاريخ : جمعه بیست و نهم دی ۱۳۹۱ | 18:3 | نویسنده : ایزدی |

بارالها

تو که هستی که تمام وجودم با تو رنگ زندگی پیدا می کند؟

تو که هستی که با نامت زندگی جریان می یابد و بیابان سرد نا امیدی را به بوستانی پر از گل های امید تبدیل می سازد؟

می دانم که هیچ نامی نمی تواند تو را توصیف کند.

نمی دانم بگویم الهی یا رحمان، نمی دانم بگویم غفوری یا منّان؟

فقط می دانم دل من آن قدر کوچک است که حتی نمی تواند یک نام را بر دوش بکشد.

به کدامین نامت پناه ببرم تا دست نیازم را بگیری و در دست زندگی بگذاری؟

آری، یافتم که چقدر دلم کوچک بود زمانی که به دنبال زندگی بدون تو بودم در حالی که تو خودت زندگی هستی.

ای هستی من !

پس بیا و روی سرم سایه فکن تا نسیم محبت تو را زیر سایه ات حس کنم.

برگرفته از نوشته ی ریحانه رهبر

 

 
 

 تاريخ : جمعه بیست و نهم دی ۱۳۹۱ | 13:21 | نویسنده : شامحمدی |
 

حلول ماه ربیع الاول بر شما مبارک باد

سلام دختر گلم: 

  یک املا بنویس که صداهایی که تا کنون خوانده ایددر آن به کار رفته باشد.صدای ک را با قزمز بنویس .

۵سوال ریاضی بنویس که پاسخ آنها مقایسه ی اعدادوجدول یکی ده تایی باشد.تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ | 21:5 | نویسنده : خاکسار |
 پرسش آغاز تفکر است.می گویند پرسش خوب نصف پاسخ است.برخی

معتغدندپایه واساس هر اکتشافی یک پرسش اساسی وبنیادی است.

پیامبر اسلام (ص)فرمودند:دانش خزانه هایی دارد که پرسش کلیدآن هاست.

برای این که پرسشگر خوبی باشیم باید ابتدا شنونده ی خوبی باشیم .اگر ما بتوانیم

به فرزندانمان مهارت پرسشگری را بیاموزیم تابدانند که طرح پرسش کلید دست یافتن

به پاسخ های بزرگ است ،راه پر پیچ وخم آموختن رابرایشان هموار کرده ایم.تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ | 20:52 | نویسنده : یزدانی |
 

هرکس بشارت  ماه ربیع الاول را به من بدهد من بشارت بهشت را به او می دهم ./

ماه ربیع الاول بر همه شیعیان و خانواده ها مبارک باشد./تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ | 10:51 | نویسنده : صمدانیان |
دخترگلم فرا رسيدن ماه ربيع الاول را به شما تبريك مي گويم. عزيزم از والدينت بپرس كه در اين ماه ميلاد چه كسي است و هفته ميلاد اين بزرگوار را چه ناميدند. (مطلبي)

تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ | 0:23 | نویسنده : مطلبی |
در جای خالی عدد مناسب بنویس:

یک دسته ی ده تایی و سه یکی می شود........

دو دسته ی ده تایی می شود........

پیروز باشیتاريخ : یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ | 23:51 | نویسنده : بهداد نیا |
دخترم با توجه به کلمه ی سمت راست کلمه های سمت چپ را کامل کن:

ستاره ای ....> ستاره ا            ستاره          ستار            ستا

می سازد ....> می ساز           می سا         می س         می 

موفق باشیتاريخ : یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ | 23:49 | نویسنده : بهداد نیا |
هنگام سرور کائنات است امشب

اوقات گرفتن برات است امشب

بفرست بر محمد صلوات

زیرا که بهار صلوات است امشب

فرا رسیدن ماه ربیع الاول مبارک[تصویر:  gfgkfj78.png]


فرا رسیدن ماه شریف و پرخیر و برکت ربیع الاول را به امام زمان(عج) و

 شما دانش آموزان  تبریک عرض می کنم.

تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ | 21:23 | نویسنده : ریخته گر |

دبستان مهندس معصومی

نام و نام خانوادگی :                     آزمون درس تاریخ مدنی – کلاس پنجم – نوبت اول

قسمت اول : پاسخ صحیح را علامت بزنید: (هر مورد 5/0 نمره) (4 نمره)

v    پدر بزرگ حضرت محمد (ص) چه کسی بودند؟

الف: عبد المطلب                    ب: ابوطالب                     ج: عبدا...                 د: هیچ کدام

v    مرکز خلافت حضرت علی (ع) کدام شهر بود؟

الف: مدینه                        ب: مکه                           ج: کربلا                         د: کوفه

v    چه کسی سلسله ی بنی امیه را تاسیس کرد؟

الف: معاویه                    ب: ابوسفیان                         ج: یزید                          د: عمر

v    کدام جنگ در زمان حضرت محمد (ص) اتفاق نیفتاده است؟

الف: بدر                         ب: احد                        ج: نهروان                      د: خندق

v    جانشینی پیامبر به چه معناست؟

الف: بیعت                            ب: خلافت                  ج: بعثت                 د: هیچ کدام

v    حکومت ایران در چه تاریخی به جمهوری اسلامی تبدیل شد؟

الف: 12 بهمن 1357                             ب: 12 فروردین 1357       

ج: 12 فروردین 1357                          د: 22 بهمن 1357

v    بالا ترین مقام در کشور ما کیست؟

الف: رهبر           ب: رئیس جمهور               ج: رئیس مجلس          د: رئیس دادگستری

v    مهم ترین وظیفه ی حکومت در جمهوری اسلامی ایران چیست؟

الف: پاسداری از اسلام                           ب: کمک به مردم   

ج: اجرای قوانین اسلامی                         د:موارد الف و ج

قسمت دوم : در جای خالی پاسخ مناسب بنویسید: (هر مورد 5/0 نمره) (4 نمره)

·        حضرت محمد (ص) مردم را .................... سال پنهانی به دین اسلام دعوت کردند.

·        مبداء تاریخ مسلمانان ..........................................................................است.

·  حضرت محمد (ص) در سن .............. سالگی و در شهر ........................ رحلت فرمودند.

·        آخرین راه مبارزه کفار با حضرت محمد (ص)............................... بود.

·        مهم ترین قانون هر کشور ، قانون ........................... است.

·        اولین رهبر انقلاب اسلامی ایران ................................................. بودند.

·        .............................................. به اختلافات و شکایات رسیدگی می کند.

 قسمت سوم: به سوالات زیر پاسخ دهید:

1-    چرا مکه مهم ترین شهر عربستان بود؟ (1)

 2-   خوارج چه کسانی بودند؟(5/1)

 3- حضرت امام حسین (ع) درباره ی علت هجرت خود چه می فرمایند؟(1)

 4-   شرایط صلح نامه حضرت امام حسن(ع) با معاویه چه بود؟ (سه مورد)(5/1)

 5-  چرا به حضرت محمد (ص) ، محمد امین می گفتند؟(1)

 6-  مکه چگونه فتح شد؟ (1)

 7- جدول زیر را کامل کنید: (2)

 

نام قوه

از چه کسانی تشکیل شده

کار مهم

مجریه

 

 

مقننه

 

 

 8- جمهوری اسلامی چه نوع حکومتی است؟(1)

 9-  چرا جامعه به رهبر احتیاج دارد؟(1)

 10- اگر آموزش و پرورش گسترش یابد چه نتیجه ای به دست می آید؟(1)

                                                          موفق و پیروز باشیدادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ | 13:49 | نویسنده : مهماندوست |
دخترم درس هنرمند را بادقت بخوان و کلمه هایی که نشانه ی (ی) در آخر آنها صدای ( ای) می دهد

را پیدا کن و با خمیر بازی آن ها را درست کن.

سبز باشیتاريخ : جمعه بیست و دوم دی ۱۳۹۱ | 18:57 | نویسنده : باب الحوائجی |
سلام ناز دخترم ایام سوگواری رابه شما کوچولوی پاکم تسلیت می گویم 

سوال های  زیر را بخوان وبا پاسخ درست به امتیازات خود اضافه کن:(مهلت پاسخ گویی تاروز دوشنبه)

1- عددهای زیر را با حذف رقم یکا ن ودهگان بنویس:

607(     )              512(     )                    471(     )

2- با سکه های 50 و100و250 ریالی به چند طریق می توانی 500 ریال درست کنی؟

شاد باشی گلم
تاريخ : جمعه بیست و دوم دی ۱۳۹۱ | 18:51 | نویسنده : باب الحوائجی |
اشکالات املایی رامی توان به رده های زیر تقسیم کرد  باتوجه و دقت در آن ها می توان اشکال املای 

خود را بررسی کرده وبا تمر ینات متفاوت ومربوط به آن در رفع آن کوشید:

1- مربوط به حافظه دیداری مثل :حسته /هسته

2- مربوط به حساسیت شنیداری مثل :مسباک/مسواک

3- مربوط به آموزش مثل : تجربها /تجربه ها

4-مربوط به دقت مثل: صبحیح/صحیح

5- مربوط به قرینه نویسی مثل :اب اب/بابا

6- مربوط به وارونه نویسی مثل: آدم را وارونه بنویسد

از کتاب های خوب که می توان به آن مراجعه کرد وما را در این امر یاری دهد می توان به:

کتاب آموزش املا تالیف دکتر بهنام علوی مقدم و  فاطمه صغری علیزاده

کتاب درمان اختلالات دیکته نویسی نوشته دکتر مصطفی تبریزی

اشاره کرد.تاريخ : جمعه بیست و دوم دی ۱۳۹۱ | 18:33 | نویسنده : باب الحوائجی |